Ostatnie dwa weekendy były dla uczniów technikum informatycznego bardzo pracowite, bowiem uczestniczyli oni w zajęciach realizowanych w ramach współpracy “Staszica” ze spółką KGHM (projekt”Cyfrowa przyszłość miedzi”). Oczywiście pozostał czas na odpoczynek – uczniowie na wykładach spędzili tylko soboty.
Pierwsze z wykładów prowadzone były przez pracowników Politechniki Wrocławskiej i w jej murach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami wielkich modeli językowych, które są fundamentem jakże ostatnio modnych sztucznych inteligencji oraz tematyką wnioskowania statystycznego.
Kolejna sobota to zajęcia na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym z naukowcami tejże uczelni. Tematem zajęć było programowanie w języku Python. Kolejne wojaże już w kwietniu…

About Author

Deklaracja  uczestnictwa w obchodach 80 – lecia

🎉Harmonogram obchodów🎓 80 lat I Zespołu Szkół we Wschowie! 🎉

Back to top