Uczniowie klasy II i III Technikum Elektrycznego w ramach wycieczki zawodoznawczej odwiedzili zakład VMI Poland Sp. z o.o. znajdujący się w Lesznie. VMI to międzynarodowa firma, światowy lider w produkcji maszyn i urządzeń do wytwarzania opon.

Uczniowie zwiedzali nowoczesne hale produkcyjne, zapoznali się z najnowszymi technologiami i narzędziami. Poznali zasady funkcjonowania

i organizacji pracy w firmie. W nowoczesnej sali szkoleniowej mieli możliwość zapoznania się z komponentami elektrycznymi oraz wymaganiami dotyczącymi budowy i eksploatacji szaf sterowniczych.

Największe wrażenie zrobiła automatyzacja i innowacyjność, które stanowią fundament działalności VMI. Zobaczyliśmy na własne oczy, jak precyzyjne i wydajne są nowoczesne linie produkcyjne, a także jak wiele wysiłku wkłada się w rozwój nowych technologii, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku.

Była to prawdziwie edukacyjna i inspirująca wycieczka, którą z pewnością długo będziemy wspominać.

👁CIEKAWOSTKA – Co czwarta opona samochodowa produkowana jest dzięki maszynom powstającym w Lesznie.