Tenisiści poza finałem. 

Zabrakło szczęścia i zimnej krwi, aby reprezentacja chłopców I Zespołu Szkół we Wschowie awansowała do finału wojewódzkiego Licealiady 2023/2024 w tenisie stołowym.  

Rozgrywany 30 grudnia 2023r. w Drzonkowie turniej półfinałowy nie spełnił oczekiwań i nie dał upragnionego awansu. Już losowanie okazało się niefortunne, ponieważ nasi zawodnicy trafili do silniejszej grupy, w której wszystkie pojedynki były bardzo wyrównane, O zwycięstwach w poszczególnych meczach decydował 1 pkt. Kamil, Sebastian i Filip walczyli dzielnie, ale musieli uznać wyższość rówieśników z Nowej Soli, Zielonej Góry i Żar. Ostatni pojedynek z reprezentacją Żar mógł jeszcze odwrócić losy awansu, dać wyjście z grupy, tym bardziej że Kamil i Filip prowadzili w dwóch ostatnich grach singlowych 2:1. Niestety zabrakło koncentracji, a może po prostu zimnej krwi i przegraliśmy pojedynek zajmując czwarte miejsce w grupie B. W ostatnim meczu o miejsca 7-8 zagraliśmy z czwartą drużyną grupy A – drużyną z Sulechowa. Nasi reprezentanci wygrali ten pojedynek gładko 3:0. Zwycięstwo dało chłopakom dużo satysfakcji, podbudowało, ale ostatecznie pozwoliło zająć dopiero siódme miejsce. Brak awansu do finału wojewódzkiego nie załamał naszych tenisistów, a wręcz przeciwnie. Obiecali, że potrenują i w przyszłym roku się odkują, meldując się w wymarzonym finale. 

W trakcie gier gospodarze obiektów – zawodnicy lotto superligi reprezentujący na codzień  zespół ZKS Palmiarnia Zielona Góra sprawili miłą niespodziankę uczestnikom zawodów szkolnych. Na czterech stołach, tuż obok przeprowadzili trening pod okiem trenera, a jeszcze niedawno zawodnika zielonogórskiej drużyny Lucjana Błaszczyka. Ten utytułowany, jeden z najlepszych polskich tenisistów, olimpijczyk z Atlanty 1996, Sydney 2000 i Aten 2004 znalazł chwilę, aby zamienić kilka słów i pozować do wspólnego zdjęcia z naszą drużyną. 

Tym miłym akcentem, oraz wręczeniem dyplomów zakończyły się zawody w Drzonkowie. Kolejne za rok. Miejmy nadzieję, że ponownie wygramy zawody powiatowe i zameldujemy się w półfinale wojewódzkim, a następnie finale Licealiady – Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2024/2025. 

I Zespół Szkół reprezentowali: 

Kamil Słupny IV TEE, Sebastian Ławecki Ia BS1st., Filip Krzak Ib BS1st. 

Opiekun: Mariusz Wrotkowski