We wtorek 30 maja w I Zespole Szkół we Wschowie została oficjalnie oddana długo oczekiwana inwestycja, którą jest przebudowa dachu oraz wymiana stolarki okiennej w budynku szkoły.

Przybyłych na uroczystość gości przywitał gospodarz obiektu, dyrektor I Zespołu Szkół Piotr Wieland. Następnie Starosta Wschowski Andrzej Bielawski przedstawił prezentację na temat zakresu wykonanych prac w I Zespole Szkół oraz innych inwestycji zrealizowanych przez Powiat Wschowski.

Zakończenie inwestycji przebudowy dachu I Zespołu Szkół to doskonała okazja, aby podziękować osobom, które wsparły tak ważną dla szkoły inwestycję – powiedział dyrektor Piotr Wieland, który następnie wręczył pamiątkowe statuetki dla Posła na Sejm RP pana Marka Asta na ręce pana Tomasza Kłosowskiego, dla Wojewody Lubuskiego pana Władysława Dajczaka na ręce Doradcy Wojewody pana Grzegorza Maćkowiaka. Dyrektor podziękował za wsparcie także Staroście Wschowskiemu panu Andrzejowi Bielawskiemu.

Jako pierwsza z zaproszonych gości głos zabrała pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na rozwój szkoły i dbałość dyrektora oraz starosty o jej wizerunek.

Następnie zabrali głos: Doradca Wojewody do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego – pan Grzegorz Maćkowiak, oraz Zastępca Burmistrza Gminy Sława pan Krzysztof Gruszewski.

W części artystycznej dla uczestników uroczystości wystąpił Zespół Pieśni i Tańca z Krzepielowa oraz absolwentka szkoły Hanna Kurosz.

Na zakończenie dyrektor szkoły zaprosił uczestników uroczystości na poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Na uroczystość przybyli m.in.:
– Lubuski Kurator Oświaty – pani Ewa Rawa,
– Doradca Wojewody do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego – pan Grzegorz Maćkowiak,
– Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego – pan Michał Motowidełko
– Pan Tomasz Kłosowski – reprezentujący Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Marka Asta
– Wicestarosta Wschowski – pan Waldemar Starosta
– Zastępca Burmistrza Gminy Sława – pan Krzysztof Gruszewski
– Prezes Hodowli Zwierząt Zarodowych w Osowej Sieni  – pan Jan Pabierowski
– Przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firmy TRANSBLACH z Lubina – pan Rafał Waszkowiak
– Inspektor nadzoru– pan Marian Szarejko
– Dyrektorzy i Kierownicy jednostek powiatowych
– Radni Powiatu Wschowskiego
– Przewodnicząca Rady Rodziców przy I Zespole Szkół – pani  Renata Wojciech

Zadanie obejmowało m.in. rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego wraz z łaceniem, obróbki blacharskie, wykonanie impregnacji ogniochronnej więźby dachowej, ułożenie folii wiatrowej, ułożenie pokrycia z dachówki karpiówki, ułożenie izolacji z wełny mineralnej, wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, przemurowanie kominów oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej z PCV.

Powiat Wschowski otrzymał finansowe wsparcie na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 1 786 479, 54 Zł, a koszt całkowity zadania wyniósł 2 296 823 Zł.