We wtorek 19.03.2024r. kibice zgromadzeni w hali I Zespołu Szkół byli świadkami ciekawej i bardzo zaciętej rywalizacji siatkarskiej. 

  Zawody powiatowe rozgrywane w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2023/2024 były pierwszym etapem konfrontacji siatkarek i siatkarzy. 

O awans do zawodów rejonowych rywalizowały zespoły z trzech szkół ponadpodstawowych z powiatu wschowskiego: ZSP w Sławie, I LO we Wschowie i I ZS we Wschowie. 

Ciekawe i zacięte mecze chłopców dały zwycięstwo drużynie I LO we Wschowie. Zawodnicy z Zana pokonali ZSP w Sławie, oraz I ZS we Wschowie w stosunku 2:1 i zajęli I miejsce w turnieju. II miejsce z jednym zwycięstwem i jedną porażką zajęli siatkarze I ZS. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy ZSP w Sławie. 

W rywalizacji dziewcząt było równie ciekawie. Zacięte mecze kończone tie breakami dały zwycięstwo naszym siatkarkom ze Staszica. Na II miejscu uplasowała się drużyna z Zana, a na III ekipa ze Sławy. Szczególnie ostatni mecz dostarczył wielu emocji, ponieważ rozstrzygał o zwycięstwie w turnieju i awansie do kolejnej fazy rozgrywek wojewódzkich. Zawodniczki ze Staszica po ciężkim i emocjonującym boju zwyciężyły koleżanki z Zana 2:1 i wynikiem 15:13 w tie breaku. 

W trakcie ceremonii zakończenia zawodów, wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie zespołów do rywalizacji. Ostatnim akcentem były pamiątkowe zdjęcia wykonane pod siatką. 

Awans do zawodów rejonowych wywalczyli chłopcy z I LO we Wschowie, oraz dziewczęta z I Zespołu Szkół we Wschowie.  

Zwycięską drużynę Staszica reprezentowały: Natalia Bartkowiak /IV LO/, Amelia Domeracka /III LO/ – kapitan zespołu, Aleksandra Anklewicz /III LO/, Zofia Szymańska /II TEE/, Jessica Kąkalec /IIc BS1st./, Sandra Król /I TL/, Aleksandra Zając /I LO/, Dominika Szulc /I LO/, Maja Rynek /I LO/, Amelia Małecka /I LO/, Gabriela Winiarska /I LO/, Aleksandra Huber /I TŻ/. 

Opiekunem drużyny był Mariusz Wrotkowski. 

MW.