W dniach od 27 do 29. 11. 2023 roku odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy – współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy udziale I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki – projekt „Poznaj Polskę” jest częścią POLSKIEGO ŁADU. W wycieczce wzięły udział 24 osoby ( uczniowie klas II, III TEŻ III TEI wraz z opiekunami).
Dzień Pierwszy zaczęliśmy od zwiedzania Powązek, zapoznaliśmy się z bogactwem kultury i historii Polski. Następnie dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznaliśmy historię walk podczas II wojny światowej. Dojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, by zgłębić tajniki nowoczesnej technologii. Na zakończenie dnia podjechaliśmy pod pomnik Syrenki Warszawskiej.
Drugiego dnia zwiedziliśmy wiele ważnych miejsc :
– Łazienki Królewskie
– Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
– Pałac Kultury i Nauki
– Mauzoleum Walki i Męczeństwa
– Centrum handlowe Złote Tarasy

Ostatni dzień w Warszawie był pełen fascynujących doświadczeń. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zgłębiliśmy historię i heroizm naszego narodu. Następnie odkryliśmy tajemnice Zamku Królewskiego, fascynujące świadectwo przeszłości. Zaliczyliśmy również przejazd metrem, poznając nowoczesne oblicze miasta.

To były wspaniałe 3 dni – niezapomniana podróż przez historię i współczesną Warszawę. Wspomnienia zostaną z nami na zawsze.