W tym roku z okazji „Dnia Ziemi” młodzież i nauczyciele I Zespołu Szkół we Wschowie mieli możliwość zadbać o naszą planetę w zorganizowanej przez nauczycieli chemii i informatyki, złożonej akcji „Dla Ziemi”.

Najpierw, przez tydzień społeczność Staszica zbierała elektrośmieci (baterie, drukarki, tonery, żarówki itp.). Dzięki wieloletniej edukacji ekologicznej mamy już świadomość, że artykułów tych nie można wrzucać do „zwykłych” śmietników, lecz trzeba oddać do utylizacji.

W sobotę, 20 kwietnia śmieci te zostały przekazane Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, a w zamian dostaliśmy sadzonki krzewów i drzewek.

25 kwietnia Dyrektor I ZS Pan Piotr Wieland, nauczyciele: Pani Katarzyna Szczepaniak oraz Państwo Kornelia i Maciej Aleksandrowicz oraz uczniowie posadzili drzewka i krzewy na terenie szkoły.

Mamy nadzieję, że sadzonki się przyjmą i będą cieszyć oczy i oczyszczać powietrze obecnym i kolejnym pokoleniom uczniów wschowskiego Staszica.