W dniu 26 kwietnia w I Zespole Szkół we Wschowie odbyło się uroczyste pożegnanie 101 absolwentów w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik spedytor, technik elektryk oraz absolwentów Liceum Ogólnokształcącego – Oddział Przygotowania Wojskowego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach:

Starosta Wschowski Pan Andrzej Bielawski,
Wicestarosta Wschowski Pan Waldemar Starosta,
Dowódca 3 Kresowego Dywizjonu Przeciwlotniczego mjr Piotr Plewa
Komendant Powiatowy PSP we Wschowie st. bryg. Krzysztof Piasecki,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie komisarz Tomasz Kłak,
Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Pan Wojciech Szadel,
Pani Patrycja Rot z
Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy w KGHM Polska Miedź S.A. ,
Pani Agnieszka Szotka z Huty Miedzi Głogów,
Przewodniczący rady rodziców Pan Arkadiusz Ciamulski

oraz rodzice absolwentów, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Staszica.

Dyrektor I Zespołu Szkół Piotr Wieland w swoim wystąpieniu życzył absolwentom życiowej odwagi, samodyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu oraz nadziei. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski życzył sukcesów na maturze i w życiu osobistym oraz podsumował inwestycje wykonane na rzecz szkoły i zadeklarował gotowość dalszego wsparcia dla szkoły. Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta podkreślił znaczenie życiowej niezależności. Nie zabrakło szczerych podziękowań od wychowawców: pani Agaty Dziekańskiej, pani Joanny Urbanowicz, pani Ewy Markiewicz, pana Roberta Pluty i pana Mariusza Wrotkowskiego.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 13 absolwentów, a najwyższą średnią uzyskała Marika Antoniuk 5,67 z Technikum Ekonomicznego. Ponadto nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy oraz osoby aktywne w wolontariacie szkolnym. Swoje podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli wyrazili absolwenci poszczególnych klas.

Pożegnanie klas maturalnych uświetnił występ absolwentki szkoły Mai Piechoty oraz  ucznia klasy II Technikum Informatycznego Dawida Zamiatały.

Uroczystość przygotowali pan Krzysztof Rękoś, pani Katarzyna Golińska, pani Lidia Konieczna, pani Joanna Jancz, pan Radosław Konieczny oraz pan Jakub Chałupka.

Dziękujemy też KWIACIARNI KUFEREK za piękne kwiatowe dekoracje.

7 maja 94 absolwentów przystąpi do egzaminów maturalnych. Trzymamy kciuki za nich.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ TUTAJ