W dniu 12 stycznia 2024 roku w Zielonej Górze  odbył się II etap (wojewódzki) XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.  Tematem przewodnim obecnej edycji jest: „Kapitał społeczny w procesie gospodarowania”. W eliminacjach na etapie szkolnym uczestniczyło 244 uczniów z 20 szkól z terenu województwa lubuskiego. Jury zakwalifikowało do zawodów okręgowych 23 uczniów z 8 szkół w tym 4 uczniów z I ZS we Wschowie.
Najlepsi z nich pojada na zawody centralne, które odbędą się w Warszawie w kwietniu br. Naszym uczennicom (Marta Kuźma, Natalia Szyszka, Amelia Zbierzak i Wiktoria Rolla) życzymy powodzenia i awansu do etapu centralnego. Zawody odbyły się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, a organizatorem jest Polskie Towarzystwo ekonomiczne.

Robert Pluta