15 czerwca naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili przedstawiciele KGHM Polska Miedz.

KGHM to ważna spółka działająca na polskim rynku, największy pracodawca w regionie, dlatego jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny pojawili się właśnie u nas. Pani Arleta Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników w Pionie Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz  Kierownik Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pan Marek Wachnik  przedstawili naszym uczniom specyfikę pracy w spółce. Wytłumaczyli, że nie tylko górnicy i hutnicy są pracownikami KGHM, ale także cały sztab wykwalifikowanych ludzi, którzy pracują jako elektrycy, elektromonterzy, mechanicy. Spotkanie z młodzieżą dotyczyło przedstawienia atutów miedziowej spółki, perspektyw rozwoju uczniów już na etapie szkoły i możliwości wyboru ciekawej ścieżki zawodowej w przyszłości.
Zaproszeni goście zapoznali uczniów technikum elektrycznego z programem „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”, którego celem jest ścisła współpraca na linii szkoła – KGHM, która umożliwia kształcenie młodych ludzi zgodnie z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego.
Spotkanie zakończyła możliwość zadawania pytań przez uczniów. Na każde poruszone zagadnienie, otrzymali wyczerpującą, satysfakcjonującą odpowiedz. Liczymy na dalsze spotkania i możliwość szerszej współpracy.