Dnia 16.05.2024r. odbyło  się spotkanie młodzieży  z Mobilnym  Centrum Informacji Zawodowej  z Zielonej Góry. W I Zespole Szkół  gościliśmy  doradcę zawodowego  –  panią Julię Yemsenko-Voron. W warsztatach wzięły udział klasy: III TEI i III TŻE.

Tematyka spotkania dotyczyła zasad sporządzania dokumentów aplikacyjnych -Curriculum Vitae i listu motywacyjnego oraz przygotowania  do  rozmowy kwalifikacyjnej. Uczniowie pogłębili  wiedzę i umiejętności przydatne przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych oraz otrzymali wiele praktycznych wskazówek dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej.

Młodzież dowiedziała  się  jak poprawnie sporządzić CV i list motywacyjny oraz jakich błędów unikać podczas sporządzania dokumentów i przebiegu rozmowy.  Młodzi ludzie uświadomili sobie jak ważna jest rozmowa kwalifikacyjna jako jeden z najważniejszych etapów rekrutacji  i jak wiele od niej zależy.                                                                                                                         Uczniowie mogli osobiście porozmawiać ze specjalistą  oraz uzyskać odpowiedzi na wiele pytań.

Głównym celem spotkania było zwiększenie szans naszych uczniów na pomyślne wejście na rynek pracy.

Doradca zawodowy
Beata Galusik