„Człowiek nie jest wielki tym co ma, ale tym kim jest ,nie tym co posiada, ale tym czym potrafi podzielić się z innymi” J.P. II

W dniu 22 września 2023r. uczniowie I Zespołu Szkół otworzyli swoje serca, uczestnicząc w pikniku charytatywnym „Dla Agaty”- uczennicy I Zespołu Szkół , która w każdej sytuacji niosła pomoc będąc wolontariuszką, a w tej chwili sama potrzebuje finansowego wsparcia. W wakacje uległa wypadkowi w pracy. Jej leczenie i rehabilitacja , to będzie bardzo długi i kosztowny proces.

W ramach pikniku zorganizowano Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Starosty Wschowskiego, współfinansowany przez powiat wschowski. Wzięło w nim udział 12 drużyn : uczniów ze szkół podstawowych i średnich powiatu wschowskiego.

Poza tym na boisku szkolnym odbywały się konkurencje sportowe, przygotowane przez młodzież I zespołu, był konkurs piosenki KARAOKE. Drugie życie dostały przedmioty przyniesione przez rodziców i młodzież sprzedawane na „Pchlim targu” oraz była możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, z której całkowity dochód przeznaczony był właśnie dla Agaty.

Podczas pikniku można było również kupić ciasto, które zostało upieczone przez rodziców naszych uczniów , zapiekanki przygotowane przez młodzież i nauczycieli TŻiUG i kiełbasę z grilla ufundowaną przez sponsora.

Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i przybyłych mieszkańców miasta.

Impreza nie mogła by się odbyć, gdyby nie ogromne wsparcie lokalnych firm, instytucji i przedsiębiorców, którym z całego serca dziękujemy. Darczyńców było tak wielu, że nie wymieniamy ich z nazwiska bądź nazwy firmy, aby nikogo nie pominąć.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ