Uczniowie klasy 2TEŻ wzięli udział w warsztatach pt „Odnawialne źródła energii w naszych domach”. Głównym celem warsztatów było propagowanie wiedzy o instalacjach fotowoltaicznych, racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej.Część teoretyczna zaczęła się od krótkiej pogadanki jak oszczędzać prąd? Omówione zostały treści – jak sterować oświetleniem, roletami, ogrzewaniem z wielu poziomów.W części praktycznej młodzież miała za zadanie sprawdzić wilgotność w pomieszczeniu. Zdalny pomiar temperatury i wilgotności to jedno z wygodniejszych rozwiązań stosowanych w inteligentnych domach. Co więcej wybierając nowoczesne urządzenia pomiarowe możemy spodziewać się, że będą one funkcjonować w łatwy i wygodny sposób. Idealnym przykładem są czujniki temperatury wifi, dzięki którym możemy wykonać zdalnie pomiar temperatury i wilgotności. Przy wykorzystaniu turbiny wiatrowej młodzież sprawdziła zasady działania łopatek oraz poszczególnych części wyposażenia stanowiska laboratoryjnego. Wykorzystując samochód wodorowy uczniowie sprawdzali jak zachowuję się energia i jej transfer.Warsztaty zrealizowane w ramach realizacji projektu Ekopracownia OZE dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.