Przygotowania do matury z j. polskiego nie muszą być nudne. Przekonały się o tym klasy maturalne z I ZS we Wschowie, które pod opieką Ewy Barylskiej, Marleny Warzechy, Lidii Koniecznej, Jakuba Chałupki i Aleksandry Kotowskiej odbyły podróż w czasie i przeniosły się do świata „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza i scenerii rodem z XIX w. Pan Piotr Pinkowski, właściciel skansenu opowiedział o swojej współpracy z reżyserem i aktorami filmu „Pan Tadeusz”. W zabawny i przystępny sposób przedstawił historię skansenu. Nasi uczniowie mieli również szansę nakarmienia zwierząt tam mieszkających, co okazało się nie lada atrakcją. Następnie maturzyści, którzy pracowali w grupach powtórzyli najistotniejsze informacje na temat epopei A. Mickiewicza. Warsztaty maturalne okazały się sukcesem i na pewno uczniowie naszej szkoły przyjadą tutaj za rok.