We wtorek 14.11.2023 w hali sportowej naszej szkoły odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym w ramach Licealiady – Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2023/2024.

Udział w zawodach wzięły wszystkie reprezentacje szkół ponadpodstawowych w powiecie wschowskim: Zespół szkół Ponadpodstawowych w Sławie, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie oraz gospodarz I Zespół Szkół we Wschowie.

Gry prowadzone były równolegle na czterech stołach, na dwóch pierwszych rywalizowały dziewczęta na dwóch kolejnych chłopcy. W trakcie zawodów rozegrano wiele ciekawych i bardzo zaciętych pojedynków.

Dziewczęta ze Staszica, oraz ze Sławy wygrały pojedynki z drużyną I LO i stanęły do walki o I miejsce w turnieju. Po meczach singlowych i deblu wynik brzmiał 2:2 i dopiero piąty mecz decydował która drużyna zwycięży. W tym pojedynku wynik również brzmiał 2:2 i o wszystkim decydował piąty set. Wygrała go minimalnie drużyna ZSP w Sławie 11:9 i to ona odebrała dyplom i gratulacje za zajęcie I miejsca. II miejsce dla I Zespołu Szkół, a III dla I LO we Wschowie.

W rywalizacji chłopców było równie ciekawie. Drużyny I LO i IZS wygrały swoje pojedynki z ZSP w Sławie i stoczyły bezpośredni pojedynek o I miejsce. Nasi tenisiści wygrali ten pojedynek 3:1 i zwyciężyli w całym turnieju.

Zwycięskie drużyny ZSP dziewcząt i I ZS chłopców będą reprezentować nasz powiat w półfinałach wojewódzkich które odbędą się 30 listopada w Zielonej Górze.

I Zespół Szkół we Wschowie reprezentowali:

Dziewczęta: Bordecka Klaudia III LO, Bordecka Julia Id BS1st, Huber Aleksandra I TŻ.

Chłopcy: Słupny Kamil IV TSŻ, Ławecki Sebastian Ia BS1st, Krzak Filip Ib BS1st.

Opiekunami zespołów byli : Lidia Konieczna, Mariusz Wrotkowski.

MW.