Praktyka zagraniczna z Programu Erasmus+ dla uczniów technikum

„Praktyka zagraniczna otwiera wiele drzwi” –  to nazwa projektu, który będzie realizowany
w I Zespole Szkół przez uczniów klas trzecich technikum. Projekt jest finansowany ze środków Programu Erasmus+, sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Beneficjentem programu jest konsorcjum Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, którego członkiem jest I Zespół Szkół  we Wschowie .

W ramach projektu uczniowie i uczennice klas IV technikum  wezmą udział w dwutygodniowych stażach zagranicznych, które odbędą się we wrześniu 2024 r. w Limburgu – mieście leżącym w niemieckim kraju związkowym – Hesji.  Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Każdemu z uczestników zostaną zapewnione:

• dojazd na miejsce stażu i powrót do domu oraz przejazdy lokalne,
  • zakwaterowanie wraz z wyżywieniem,
  • ubezpieczenie,
  • kieszonkowe,
  • wycieczki na miejscu praktyk,
  • zajęcia przygotowawcze oraz wsparcie szkoły i organizacji partnerskiej.

Rekrutacja jest skierowana do uczniów i uczennic obecnych klas III, kształcących się na kierunkach:

• technik logistyk,
  • technik ekonomista,
  • technik elektryk,
  • technik informatyk,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji należy:

1. zapoznać się z Regulaminem rekrutacji,
  2. uzupełnić formularz zgłoszeniowy (część A  – oświadczenie kandydata/kandydatki
    i rodzica – w przypadku osób niepełnoletnich),
  3. przedłożyć formularz do uzupełnienia wychowawcy (część B ),
  4. wypełniony i podpisany przez wychowawcę i ucznia/uczennicę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu – pani Beaty Wasyliszyn lub złożyć
    w sekretariacie szkoły do 11 marca 2024 r.
  5. W przypadku niepełnoletności kandydata/ki, formularz musi podpisać również rodzic/opiekun prawny.

Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów oraz pozytywną opinię wychowawcy klasy. Szczegółowe kryteria rekrutacji zostały przedstawione
w Regulaminie rekrutacji, stanowiącym załącznik do ogłoszenia.  Ilość miejsc jest ograniczona.

Poza udziałem w stażu zagranicznym osoby zakwalifikowane do projektu będą zobowiązane do uczestnictwa w zajęciach przygotowawczych,  a po powrocie – w działaniach upowszechniających rezultaty projektu.