W dniu 23 kwietnia 2024 r. odbył się  w I Zespole Szkół we Wschowie Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod nazwą „EKOLOGIA I OCHRONA ŚRODOWISKA NA CO DZIEŃ”.  Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Wschowskiego, reprezentujący Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie, I Liceum Ogólnokształcące we Wschowie, Szkołę Podstawową w Szlichtyngowej, Szkołę Podstawową nr 2 we Wschowie oraz I Zespół Szkół we Wschowie. Młodzież wykazała się głęboką wiedzą
z zakresu ekologii, ochrony środowiska i  przyrody, rozwiązując  zróżnicowane pod względem formy i stopnia trudności zadania.
Po zakończeniu konkursowej części wydarzenia, nagrodzono następujące miejsca:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie,
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Szlichtyngowej,
III miejsce – I Zespół Szkół  we Wschowie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Po części konkursowej, odbyła się prelekcję  na temat: „Czy las to tylko fabryka drewna ?”, którą wygłosił przedstawiciel Nadleśnictwa Włoszakowice Pan Karol Marcinkowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym drużynom za zaangażowanie i udział
w konkursie!

Konkurs  zrealizowano w ramach projektu „Ochrona Środowiska dla Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Wschowskim”,  który został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.