30 kwietnia 2024r. w I Zespole Szkół we Wschowie mieliśmy przyjemność gościć nauczycielki i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Było to już kolejne spotkanie zorganizowane w ramach porozumienia między wymienionymi szkołami. Uczestnicy Klubu Młodego Inżyniera, prowadzonego przez Panią Małgorzatę Rękoś i Panią Małgorzatę Rodak, mieli okazję zapoznać się z Ekopracownią, przeprowadzić doświadczenia oraz sporządzić preparaty mikroskopowe. Tematem przewodnim spotkania był „Stan wód w Twojej okolicy”. Uczniowie wykonywali pomiary pH, zawartości azotanów, azotynów i fosforanów oraz obserwowali pod mikroskopem wodę destylowaną, wodę z kranu, wodę mineralną i wodę ze wschowskiego stawu. Młodzi naukowcy z wielkim zapałem wykonywali przygotowane przez Panią Kornelię Aleksandrowicz doświadczenia. Czas upłynął bardzo szybko i owocnie. Okazało się, że stan wód we Wschowie jest zadowalający, a wschowską „kranówkę” można spożywać nawet bez przegotowania, wystarczy najprostsza filtracja, by woda była tolerowana przez nasze organizmy. Zarówno przedstawiciele SP1 jak i Staszica z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.