POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W I ZESPOLE SZKÓŁ IMIENIA STANISŁAWA STASZICA WE WSCHOWIE

Święto Edukacji to przede wszystkim upamiętnienie rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku jako pierwsze w Europie ministerstwo oświaty. Jej pełna nazwa brzmiała: KOMISJA nad EDUKACJĄ MŁODZI SZLACHECKIEJ DOZÓR MAJĄCA, a sam pomysł o wiele lat wyprzedził wprowadzenie podobnych rozwiązań w innych państwach. W tym roku mija dokładnie 250 lat od tej niezwykle ważnej dla historii polskiej edukacji daty.

W I Zespole Szkół imienia Stanisława Staszica we Wschowie  12 października 2023 roku odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas ceremonii głos zabrali: dyrektor I Zespołu Szkół Pan Piotr Wieland oraz starosta wschowski Pan Andrzej Bielawski. Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Pani Małgorzata Gośniowska- Kola w swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważna jest praca nauczyciela i innych pracowników oświaty w kształtowaniu postaw młodych ludzi. Wyróżniającym się dyrektorom, wicedyrektorom i nauczycielom z naszego powiatu  starosta wschowski Andrzej Bielawski wręczył nagrody i podziękował za wysiłek włożony w edukację i wychowanie kolejnych pokoleń.

Dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych w pięknych słowach docenili zasługi i zaangażowanie w: przekazywaniu wiedzy, rozwijaniu pasji, budowaniu systemu wartości, kształtowaniu postaw patriotycznych, przygotowaniu do dorosłego życia swoich uczniów, wręczając im wyróżnienia w postaci nagród.

Pamiętajmy, że:

To dzięki postaci wyjątkowego nauczyciela uczniowie odnajdują swoje prawdziwe, często tłumione talenty i pasje, walczą o wolność i o… samych siebie.

Prowadzący galę:
nauczyciele: Joanna Urbanowicz, Dariusz Palicki
uczniowie: Hanna Olszowska, Kamil Ratajczak.
Artyści: Maja Piechota, Dawid Zamiatała, Jan Neć, Marek Jarosz
Sztandar Szkoły: Krzysztof Rękoś.
Nauczyciele wspomagający: Marlena Warzecha, Ewa Barylska, Aleksandra Kotowska, Jolanta Trusewicz, Joanna Jancz, Paulina Bajończak.
Poczęstunek przygotowali nauczyciele: Karolina Jurgawka,Bożena Jankowiak, Aldona Szymańska i uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zarówno z naszej szkoły jak i nauczyciele i uczniowie z CKZiU we Wschowie.
Oprawa dźwiękowa: Nikodem Król, Marcin Żygowski i Maciej Aleksandrowicz.
Pracownicy obsługi.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości dziękujemy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ