6 września 2024r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 roku, wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.  Głównym celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku  zmierzyliśmy się z Kordianem Juliusza Słowackiego.

Fragmenty dramatu przeczytali:

– v-ce Starosta Wschowski pan Andrzej Bielawski

– Dyrektor I Zespołu Szkół pan Piotr Wieland

– Uczniowie z różnych klas:

– Dawid Zamiatała (III TI)

-Hubert Michałowski (III TI)

– Michał Cichowski (III TI)

– Aleksander Blinkowski (III TI)

– Antoni Szwejda ( III TI)

– Jakub Płóciniak ( III TI)

– Bartosz Obelnicki ( III TI)

– Thomas Turkiewicz ( III TI)

– Michał Zając ( III TI)

– Konrad Kowalewicz ( III TI)

– Dawid Nawrot ( III TEŻ)

– Amelia Respondek (IV TŻE)

– Agata Borowska (IV TŻE)

– Gracjan Jeziorek ( II LO)

– Szymon Lewandowski (III LO)

– Fabian Flieger ( III LO)

– Hanna Olszowska ( III LO).

Za  piękne dekoracje dziękujemy pani Paulinie Bajończak, a za plakat firmie Studio Reklamy Color4You.

Zdjęcia zrobił pan Maciej Aleksandrowicz, a za nagłośnienie dziękujemy Marcinowi Żygowskiemu  i Nikodemowi Królowi z klasy IV TI.

Za przygotowanie imprezy odpowiedzialne były: Ewa Barylska, Marlena Warzecha i Aleksandra Kotowska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i do zobaczenia  za rok na kolejnej odsłonie Narodowego Czytania.

Więcej zdjęć w GALERII