W I Zespole Szkół we Wschowie nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego i wyposażonego pomieszczenia świetlicowego. Na zaproszenie dyrektora szkoły Piotra Wielanda w otwarciu uczestniczył Starosta Wschowski Waldemar Starosta, Wicestarosta Andrzej Bielawski, Naczelnik Wydziału Oświaty Eliza Lebedyńska-Maj, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak, Przewodnicząca Rady Rodziców Martyna Malcher. Uroczystego poświecenia dokonał gwardian Klasztoru Franciszkanów we Wschowie ojciec Daniel Szustak. Dyrektor szkoły podziękował Radzie Rodziców oraz osobom, dzięki którym pomieszczenie zostało wyremontowane i wyposażone. Starosta Wschowski wyraził przekonanie, że pomieszczenie świetlicowe będzie dobrze służyło uczniom i umożliwi im miłe spędzenie czasu w komfortowych warunkach.

Dzięki dobrej współpracy dyrekcji szkoły z Radą i Rodziców oraz ogromnemu zaangażowaniu szkolnych panów konserwatorów, możliwe było wyremontowanie pomieszczenia świetlicowego i szkolnej kafeterii oraz zakup ponadstandardowego wyposażenia. Zakres prac obejmował wyrównanie, szpachlowanie i malowanie ścian, wymianę instalacji elektrycznej oraz malowanie drzwi wejściowych. Poniesione koszty oraz wkład pracy zaangażowanych osób będą dobrze służyć uczniom I Zespołu Szkół, a nowe wyposażenie pozwoli na przyjemne spędzenie czasu w szkolnej strefie odpoczynku.

Pomieszczenie świetlicowe jest chętnie odwiedzane przez uczniów zarówno podczas przerw, jak i w oczekiwaniu na transport do domu. Ponadto, zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie odwiedzają szkolną kafeterię, gdzie mogą korzystać z szerokiej oferty dań i przekąsek oraz spożyć je w przyjaznym otoczeniu.

Warto dodać, że od września uczniowie mają nie tylko lepsze warunki odpoczynku, ale także nauki, ponieważ w czasie wakacji przeprowadzono generalny remont w dwóch pracowniach I Zespołu Szkół, a jedną pracownię odświeżono.

Tekst: I ZS Wschowa