Klasy 3TL i 3TZ wzięły udział w czterodniowej wycieczce, która dostarczyła zarówno edukacyjnych, jak i przygodowych wrażeń. Wyprawa rozpoczęła się od wizyty w Przemyślu, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię tego pięknego miasta. Spacerując po jego malowniczych ulicach, odkrywali zabytki i fascynujące opowieści, które sięgają setek lat wstecz. Zwieńczeniem pierwszego dnia była wizyta w Zamku w Krasiczynie – jednym z najbardziej imponujących zamków w Polsce, którego architektura i niezwykła historia zachwyciły wszystkich uczestników.
Kolejne dni przyniosły równie niezapomniane atrakcje. Uczniowie zanurzyli się w bieszczadzką przyrodę, odwiedzając Muzeum Przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To wyjątkowe miejsce pozwoliło lepiej zrozumieć ekosystem tego regionu, a także zobaczyć, jak różnorodna i bogata jest lokalna flora i fauna. Następnie zdobyliśmy Chatę Puchatka, najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, skąd rozciągały się przepiękne widoki na góry. Chwila relaksu nad Soliną, gdzie spacerowaliśmy wzdłuż zapory, była doskonałym zakończeniem tego dnia pełnego kontaktu z naturą.
Kiedy odwiedziliśmy Sanok, uczniowie mieli możliwość przenieść się w czasie, zwiedzając tamtejszy skansen. To była wyjątkowa lekcja historii, która przybliżyła nam życie dawnych mieszkańców Podkarpacia. Zwiedzanie galerii Zdzisława Beksińskiego okazało się niezwykle inspirującym doświadczeniem – jego tajemnicze, niepokojące dzieła wzbudziły wiele emocji i skłoniły do refleksji. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy na spływie pontonowym, który dostarczył solidnej dawki adrenaliny i świetnej zabawy.
Czterodniowa wyprawa do Bieszczad była nie tylko pełna przygód, ale też wspaniałą okazją do integracji i wspólnego odkrywania świata. Uczniowie wracają z niezapomnianymi wspomnieniami i nowymi doświadczeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci. Ta podróż pokazała, jak świetnym zespołem jesteśmy, a już teraz zaczynamy snuć plany na kolejne wycieczki!
Bieszczady zainspirowały nas do dalszego odkrywania świata, a to dopiero początek naszych przygód!