Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy  DZIEŃ ŚW. PATRYKA, czyli irlandzkie święto narodowe.Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony. Również i my- uczniowie i nauczyciele I ZS włączyliśmy się w radosne obchody tego święta. 
• Uzdolnione plastycznie uczennice wzięły udział w konkursie plastyczno – językowym i odebrały dyplomy i nagrody.
• Spostrzegawczy uczniowie wzięli udział w akcji „Green Envelopes”- szukanie zielonych kopert, które ukryte po całej szkole, skrywały pytania o Irlandii.  Nagrodą za prawidłowo udzieloną odpowiedź były skarby znajdujące się „po drugiej stronie tęczy”
• Uczennice klas gastronomicznych przygotowały śliczne, zielone deserki. Wystarczyło wykazać się wiedzą o Irlandii, jej tradycjach i ciekawostkach dotyczących kraju, aby zdobyć takie pyszne słodkości. 
• Panie nauczycielki, swoimi magicznymi sposobami, na lekcjach języka angielskiego przybliżyły i wzbogaciły naszą wiedzę na temat tego święta. 

Dziękujemy wszystkim za udział i dobry humor. Do zobaczenia za rok