To już drugi raz z rzędu kiedy reprezentant wschowskiego hufca pracy wykazuje się najlepszą wiedzą i umiejętnościami w Wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii mechanik samochodowy.

Poprzednia edycja konkursu zakończyła się wygraną Eryka Kamińskiego, który nie miał sobie równych w konkurencjach fryzjerskich. Tym razem wschowską jednostkę OHP reprezentował Kamil Mulkowski, uczeń klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Swoje umiejętności zawodowe Kamil rozwija pod opieką Henryka Grali właściciela warsztatu samochodowego przy ul. Księdza Kostki 54 we Wschowie.

Ideą konkursu „Sprawny w zawodzie” jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności podopiecznych OHP, zdobytej podczas praktycznej nauki zawodu oraz upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikacji i technologii w wybranej branży. To również świetny sprawdzian przed egzaminem zawodowym i sprawdzenie się w działaniu pod presją czasu.

Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 19 kwietnia 2023r., na terenie. Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów P.U.H. DIAMENT w Krośnie Odrzańskim.

Na początek rywalizacji konkursowej sprawdzono wiedzę teoretyczną z zakresu przedmiotów zawodowych. Następnie młodzi mechanicy zmierzyli się z zadaniem praktycznym, które polegało na dokonaniu diagnozy i naprawy układu hamulcowego. W trakcie tej rywalizacji komisja konkursowa oceniała: planowanie, organizowanie stanowiska pracy, czynności związane z wykonaniem zadania z zachowaniem przepisów BHP oraz wykonanie kalkulacji przeprowadzonej naprawy. Kamil okazał się najlepszy w każdej z tych dwóch konkurencji, za co został uhonorowany dyplomem i kartą podarunkową o wartości 300 zł. do sieci sklepów Mediaexpert.

W dniach 16-19 maja czeka go wyjazd do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi gdzie odbędzie się Ogólnopolski Finał Konkursu „Sprawny w zawodzie, 2023” podczas, którego będzie reprezentował województwo lubuskie.

Wygrana Kamila to kolejny wspólny sukces wschowskiego Hufca Pracy i I Zespołu Szkół im. S. Staszica we Wschowie oraz lokalnych rzemieślników na polu edukacyjnym i zawodowym.

Autor tekstu: Hufiec Pracy Wschowa