Dnia 25.04.2023r. w I Zespole Szkół gościliśmy Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie – Panią Wioletę Szygułę oraz Doradcę Zawodowego – Panią Katarzynę Łuczak. Młodzież klas: II Technikum Ekonomicznego i Technikum Informatycznego oraz  III Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w warsztatach: ,,Wartości w planowaniu kariery zawodowej”. Uczniowie wykonywali ćwiczenia, odpowiadali na pytania dotyczące wartości w życiu człowieka, określali mocne strony, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Uświadomili sobie, jak ważne jest  odkrycie własnych wartości, rozpoznanie mocnych stron, osobowości, rodzajów inteligencji i predyspozycji zawodowych przy wyborze właściwego zawodu. Pani Katarzyna zachęciła uczniów do korzystania z oferty PPP, indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym oraz do wykonania różnych badań dotyczących preferencji zawodowych.

Warsztaty miały na celu przygotowanie młodzieży do świadomego kształtowania swojej ścieżki kariery zawodowej. Trafność wyborów edukacyjnych i zawodowych przyczyni się do tego, że przyszła praca pozwoli młodemu człowiekowi na samorealizację, a wykonywany zawód będzie satysfakcjonujący.

Szkolny doradca zawodowy
Beata Galusik