11 maja 2023 r. w sali im. Jana Wyżykowskiego w Centrali KGHM w Lubinie odbyła się inauguracja programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi”. To projekt, w którym uczestniczy osiem szkół ponadpodstawowych, w tym również I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. „Cyfrowa Przyszłość Miedzi” to cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo i rozwój nowych technologii.
Gościem specjalnym inauguracji był Petros Psyllos, elektronik, programista, innowator, który za pracę w dziedzinie sztucznej inteligencji i wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30 roku życia.
Na spotkaniu obecni byli: Dyrektor Szkoły, Pan Piotr Wieland, wicedyrektor, Pani Magdalena Kycej, nauczyciel przedmiotów informatycznych, Pan Marcin Usielski oraz uczniowie technikum informatycznego.