Dobrze zaprezentowały się siatkarki ze Staszica w zawodach rejonowych w piłce siatkowej dziewcząt rozegranych w Nowej Soli 22.03.2023r. Mimo, że do faworytek nie należały wygrały jeden mecz i zajęły III miejsce w turnieju. 

Pierwszy turniejowy mecz rozegrały siatkarki z Nowej Soli i Żagania. Wygrały go zawodniczki z Nowej Soli 2:0 i to one zostały uznane za faworytki do zwycięstwa w całym turnieju. W drugim meczu nasze siatkarki podejmowały zespół z Żar. Niestety rywalki kazały się mocniejsze i wygrały mecz 2:0. W trzecim pojedynku zespół z Nowej Soli rywalizował z zespołem z Żar. Wygrały nowosolanki 2:0 i to one z kompletem zwycięstw awansowały do półfinału wojewódzkiego. W czwartym meczu spotkały się zespoły które w swoich pierwszych meczach zanotowały porażkę czyli sportsmenki ze Staszica i Żagania. Nasze siatkarki zagrały bardzo dobry mecz, zdominowały rywalki od samego początku prowadząc w pierwszym secie 18:0. Seta wygrały bardzo wyraźnie 21:5. W drugim bardziej wyrównanym zwyciężyły 25:21 i przypieczętowały zwycięstwo 2:0. Po tym meczu wiadomym było że zespół z Nowej Soli z dwoma zwycięstwami zajmie I miejsce, a zespół z Żagania z dwoma porażkami IV miejsce. Natomiast języczkiem uwagi był mecz o II miejsce także premiowany awansem. Tutaj zmierzyły się zespoły z jedną wygraną i jedną porażką czyli siatkarki ze Wschowy i z Żar. Ten ważny mecz wygrały siatkarki z Żar 2:0 i zapewniły sobie II miejsce w turnieju oraz awans do półfinałów wojewódzkich. 

Podsumowując cały turniej trzeba stwierdzić, że awansowały zespoły, które najlepiej prezentowały się na boisku. Drużyny z Nowej Soli i Żar miały w składach zawodniczki klubowe, które na co dzień reprezentują swoje miasta w rozgrywkach juniorskich i seniorskich. Trudno było z nimi rywalizować, ale zwycięstwo nad równorzędnym przeciwnikiem z Żagania dało naszym siatkarkom sporo satysfakcji i motywację do dalszej pracy. 

Klasyfikacja końcowa: 

I m    LO Nowa Sól 

II m    SLO Żary 

III m   I ZS Wschowa 

IV m   ZSO Żagań  

I Zespół Szkół we Wschowie reprezentowały: 

Weronika Bartkowiak, Wiktoria Wojciechowska, Amelia Korol, Natalia Bartkowiak, Aleksandra Anklewicz, Amelia Domeracka, Julia Woźniak, Zuzanna Szymańska, Zofia Szymańska, Jessica Kąkalec, Sara Bodych, Zuzanna Dębska, Laura Kowalczyk, Wiktoria Majer, Paulina Strojwąs, Weronika Wróblewska         
Opiekun: Mariusz Wrotkowski. 

MW.