W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica co roku organizowany jest Ogólnopolski Konkurs „Jersz – Deutschfreund”. Dnia 16 listopada 2022 roku 25 uczniów naszej szkoły zmierzyło się z testem językowym z języka niemieckiego. W całej Polsce do konkursu przystąpiło 150 szkół i ponad 2,5 tysiąca uczniów. Po długich oczekiwaniach dotarły do nas wyniki i w końcu możemy pochwalić się rezultatami. Z wielką radością pragniemy ogłosić trzy wyróżnienia, które zostały przekazane nam przez organizatorów konkursu.

Dyplom uznania za najlepsze wyniki w klasach drugich otrzymał Dominik Wojciechowski – 1 miejsce w województwie lubuskim, 77 miejsce w kraju.

Dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych otrzymały dwie osoby: Hubert Wojciechowski i Adrianna Kujawa – 2 miejsce w województwie lubuskim, 148 w miejsce w klasyfikacji krajowej.

W poniedziałek, 23 stycznia 2023, uczniowie w gabinecie dyrektora I Zespołu Szkół, pana Piotra Wielanda i w obecności pani wicedyrektor Beaty Wasyliszyn, odebrali pamiątkowe dyplomy i książki.

Wszystkim uczestnikom konkursu pragnę przekazać podziękowania za Wasze zaangażowanie i reprezentowanie I Zespołu Szkół w konkursie Ogólnopolskim. Zachęcam całą społeczności uczniowską do rzetelnej pracy, wytrwałości w nauce języka niemieckiego i odwagi, aby w następnej edycji zmierzyć się z rówieśnikami z całego kraju.

Agata Dziekańska