Współpraca I Zespołu Szkol we Wschowie oraz Peter Paul Cahensly Schule w Limburgu trwa od 18 lat. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej m.in. pandemią, uczniowie obu szkół wyjadą na dwutygodniowe praktyki zawodowe do kraju sąsiada w ramach Programu Erasmus+.
Z początkiem lipca dyrekcja I Zespołu Szkół w osobach dyrektora Piotra Wielanda oraz wicedyrektor Beaty Wasyliszyn zlożyła wizytę w szkole partnera, aby ustalić szczegóły organizacji praktyk w firmach w Limburgu dla uczniów Staszica. Jednym z pracodawców będzie pan Alexander Hohlwein, właściciel Restauracji 360 Grad w Limburgu, która od siedmiu lat posiada gwiazdkę Michelin.  Rekrutacja spośród uczniów technikum rozpocznie się we wrześniu. Już w lipcu na praktykę w Programie Erasmus+ do wschowskich firm przyjedzie czterech uczniów liceum zawodowego o kierunku budowa maszyn z PPC Schule w Limburgu.