W niedzielę 25 września na terenie I Zespołu Szkół we Wschowie odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy – Rowerem po Ziemi Lubuskiej.

Słoneczna i ciepła niedziela zachęciła do udziału w imprezie nie tylko wielbicieli rowerowych przejażdżek, ale także całe rodziny. Organizator imprezy – Towarzystwo Przyjaciół
I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie zaplanował moc atrakcji, m. in. pyszne pierogi i ciasto przygotowane przez rodziców i uczniów I Zespołu Szkół oraz animacje dla dzieci w wykonaniu „Zdrowie
w głowie” . Każdy uczestnik rajdu otrzymał zestaw startowy z gadżetami rowerowymi oraz posiłek regeneracyjny przygotowany przez nauczycieli i uczniów klas gastronomicznych. Organizator przewidział nagrody w kategoriach: najmłodszy uczestnik, najstarszy uczestnik oraz najliczniejsza rodzina. Ponadto wśród uczestników rajdu rozlosowano kilkanaście nagród, a jedną z nich był rower trekkingowy.

Patronat nad imprezą objęli:

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak
i Starosta Wschowski Andrzej Bielawski

Dofinansowania do organizacji Rajdu udzielili:

• Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach zadania publicznego „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe” oraz
  •  Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa w ramach zadania publicznego w obszarze Turystyki
    i Krajoznawstwa.
  • Powiat Wschowski

Nagrody ufundowały m.in. lokalne firmy:

• Sklep rowerowy EUROROWER
  • Cukiernia Kasperska
  • Firma Jedność Sp. z o.o.
  • Pizzeria MAFIA

Towarzystwo Przyjaciół I Zespołu Szkół we Wschowie dziękuje za pomoc w organizacji imprezy:

• Nadleśnictwu Włoszakowice
  • Leśnictwu Hetmanice
  • Uczniom i nauczycielom klas technikum żywienia i usług gastronomicznych
  • Uczniom, nauczycielom i rodzicom pozostałych klas
  • Członkom Towarzystwa Przyjaciół „Staszica”
  • Panu Robertowi Orzechowskiemu
  • Panu Krzysztofowi Tobole