Dnia 1 października, w naszej szkole zostały przeprowadzone 3-godzinne, interaktywne warsztaty “TASTE OF EUROPE”.

Przyjechała do nas Fundacja Centrum Aktywności Twórczej z Leszna wraz z swoimi międzynarodowymi wolontariuszami w ramach programu Unii Europejskiej-  Europejski Korpus Solidarności.

W tym niezwykłym wydarzeniu wzięła udział klasa III Technikum Ekonomicznego i Informatycznego.

Spotkanie składało się z 2 części:

1) część merytorycznej, na której wolontariusze zaprezentowali korzyści programów mobilności: Erasmus+: wymiany młodzieży i szkoleń międzynarodowych, EKS: wolontariatu zagranicznego, eurodesku, europejskiego portalu młodzieżowego.

2) część aktywnej: wolontariusze przeprowadzili kilka aktywnych stacji w tym krótkie warsztaty z robienia zawieszek na klucze i ozdabiania płóciennych toreb. Ponadto młodzież miała możliwość spróbować różnych potraw z Hiszpanii i Włoch podczas międzynarodowego bufetu, przygotowanego przez zagranicznych wolontariuszy.

Najważniejsze przesłanie tego spotkania to:

…warto uczyć się języków obcych, ponieważ są przepustką do świata, swobodnej komunikacji, podróżowania, lepszej i dobrze płatnej pracy…

Mamy nadzieję,że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i w listopadzie będziemy mogli ponownie zorganizować takie językowo- kulturalne warsztaty.