W sobotę 18 lutego 2023r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się Turniej Tenisa Stołowego Nauczycieli i Pracowników I ZS we Wschowie. Gości przywitał organizator Mariusz Wrotkowski, a otwarcia dokonał dyrektor szkoły Piotr Wieland.

Celem zawodów był aktywny wypoczynek, miłe spędzenie czasu w towarzystwie, oraz promocja tenisa jako łatwej i przyjemnej formy aktywności ruchowej. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: pań i panów. Na czterech stołach w sportowej atmosferze fair- play rozgrywano mecze o I, II i III miejsce. Rywalizacja prowadzona była systemem “każdy z każdym” w formule do dwóch wygranych setów, set do 11 z przewagą 2 pkt. Między pojedynkami można było wypić kawę, herbatę, zjeść ciastko lub posilić się owocami. Był także czas na uśmiechy, rozmowy i wspominki. Po 3 godzinach rywalizacji wyłoniono najlepsze tenisistki i tenisistów stołowych. W kategorii pań zwyciężyła Lidia Konieczna. Na II m podium stanęła Ewa Barylska, a na III m Leokadia Łopusiewicz. Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Palicki, II m zajął Mariusz Wrotkowski, a III m Miłosz Majchrzak.

Najlepszych dekorował pan dyrektor . Zdobywcy miejsc na podium oprócz gratulacji odebrali szklane statuetki, oraz dyplomy za I, II i III miejsce. Pozostali otrzymali dyplomy za uczestnictwo w turnieju, a wszyscy pamiątkowe długopisy. Ostatnim akcentem zawodów było wspólne zdjęcie przy podium i deklaracja, że spotykamy się za rok. Organizator podziękował wszystkim za udział w Turnieju i pożegnał uczestników znanym i wciąż aktualnym hasłem naszej szkoły: Staszic – więcej niż wiedza