We wtorek 25.10.2022r. w hali sportowej I ZS we Wschowie rozegrano zawody powiatowe w Tenisie stołowym w ramach LICEALIADY – Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2022/2023.

W zawodach uczestniczyły dwie z trzech zaproszonych szkół : Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie oraz gospodarze z I Zespołu Szkół we Wschowie. Niestety na zawody nie przybyli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie, co sprawiło, że zawody były niepełne. Nie pozwoliły w pełni wykazać się umiejętnościami przybyłym zawodniczkom i zawodnikom, oraz zatarły nieco wyniki dzisiejszej rywalizacji. Ta okoliczność spowodowała, że bezpośrednie pojedynki o I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców były jeszcze ciekawsze.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły tenisistki ZSP w Sławie, wśród chłopców najlepsi byli chłopcy ze Staszica.

Formuła zawodów przewiduje rozegranie dwóch gier pojedynczych, grę podwójną i kolejne dwie gry pojedyncze. Rywalizację kończy zdobycie trzech dużych punktów, czyli wygranie trzech z pięciu pojedynków. Dzisiejsze zawody ułożyły się tak, że zarówno dziewczęta ze Sławy, jak i chłopcy ze Wschowy zakończyli rywalizację zwycięstwami w stosunku 3-1.

Zawody zakończyła ceremonia wręczenia dyplomów, oraz wspólne zdjęcia opiekunów Stelli Dodot, oraz Mariusza Wrotkowskiego z zespołami.

Zwycięskie drużyny dziewcząt z ZSP w Sławie i chłopców z I ZS we Wschowie awansują bezpośrednio do Finału Wojewódzkiego Licealiady, który rozegrany zostanie w nowym roku w Drzonkowie.

I Zespół Szkół we Wschowie reprezentowali:

Izabela Nawrot (IV TŻg), Dominika Nawrot (IV TŻg), Nicola Noga (III LO), Zuzanna Juraś (III LO)

Kamil Słupny (III TSŻ), Sebastian Ławecki (Ia BS 1st.), Kacper Przybylski (IIIb BS1st.), Patryk Rutkowski (IIb BS1st.)

MW