W dniu 06 marca 2023 roku w I Zespole Szkół odbyło się  spotkanie uczniów z pracodawcami. Spotkanie zostało zorganizowane przez Europe Direct Zielona Góra przy wsparciu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

W spotkani uczestniczyli: Nowy Szpital we Wschowie, Balcerzak, Piekarnia Gierczak, kierownik Oddziału Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej we Wschowie p. Beata Przybylska.

Powyżsi pracodawcy zachęcali naszych uczniów do kontynuacji nauki w wybranych (deficytowych) zawodach po których oferują konkretną pracą i bardzo korzystne warunki płacowe. Poszczególni pracodawcy przedstawili zawody deficytowe w ich branży, opowiedzieli o możliwości zatrudnienia i ścieżce kariery a także o możliwych zarobkach.

Spotkanie z uczniami to także doskonała promocja zarówno samych zawodów jak i lokalnych pracodawców.