Podwójnym sukcesem zakończyły się siatkarskie rozgrywki przeprowadzone w hali sportowej naszej szkoły. W środę 8 marca zarówno dziewczęta jak i chłopcy zwyciężyli w zawodach powiatowych Lubuskiej Olimpiady młodzieży 2022/2023 zapewniając sobie awans do zawodów rejonowych.

Jednak w przypadku dziewcząt zwycięstwo nie przyszło łatwo. Nasz młodszy zespół składający się z uczennic klas pierwszych, uległ po wyrównanej walce ambitnemu zespołowi ZSP w Sławie 0:2. W drugim spotkaniu ZSP w Sławie uległ zespołowi I LO z Zana również 0:2. Żeby zachować szansę na zwycięstwo w całym turnieju nasze siatkarki musiały zwyciężyć siatkarki z Zana 2:0 i liczyć na lepszy bilans małych punktów. I tak też się stało!!! Tym razem sprawy w swoje ręce wzięły starsze koleżanki wsparte dwoma młodszymi, ale perspektywicznymi i wygrały ten trudny i zawsze prestiżowy pojedynek z Zanem 2:0. Ponieważ wszystkie zespoły zapisały na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę i wszystkie zanotowały bilans setów 2:2 trzeba było liczyć małe punkty zdobyte i stracone we wszystkich setach. Kalkulatory poszły w ruch i ….  okazało się, że bilans zdobytych punktów do straconych ZSP w Sławie wyniósł -11, I LO z Zana + 5, a I ZS ze Staszica + 6. Tak więc o zwycięstwie w całym Turnieju zadecydowała jedna akcja, jeden mały punkt, jedna obroniona piłka, albo jedna zepsuta zagrywka. Tak więc I miejsce dla Staszica, II dla Zana a III dla Sławy. Opiekunowie drużyn zgodnie orzekli, że takich emocji i takiego rozstrzygnięcia zawodów jeszcze nie było.

Po zawodach dziewcząt do rywalizacji przystąpili chłopcy. W pierwszym meczu spotkały się zespoły ZSP w Sławie i I ZS. Nasi siatkarze wygrali mecz 2:0, chociaż emocji w 1 secie nie brakowało. Ambitny zespół ze Sławy postawił mocne warunki, walczył jak równy z równym ulegając dopiero 27:29. Drugi set nie był już tak wyrównany i nasi sportowcy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W kolejnym meczu spotkały się zespoły ZSP w Sławie i I LO we Wschowie. I znów siatkarze ze Sławy zagrali bardzo ambitnie, pokazali waleczność oraz dobrą dyspozycję i wygrali mecz 2:1. W trzecim i ostatnim pojedynku spotkały się zespoły I ZS i I LO. Nasi siatkarze wygrali to starcie 2:0 i zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju. Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców odzwierciedla dyspozycję zespołów w dniu zawodów. I miejsce dla Staszica, II miejsce dla Sławy, a III miejsce dla Zana.

Turniej siatkarskich zmagań zakończyła ceremonia wręczenia dyplomów oraz sesja pamiątkowych zdjęć. Organizator zawodów Mariusz Wrotkowski podziękował dyrektorowi szkoły Piotrowi Wielandowi za wsparcie turnieju, zespołom i opiekunom za udział w rywalizacji a kibicom za wspaniały doping, który poniósł naszych sportowców do zwycięstw.

I Zespół Szkół we Wschowie reprezentowali:

Dziewczęta: Weronika Bartkowiak, Wiktoria Wojciechowska, Amelia Korol, Natalia Bartkowiak, Aleksandra Anklewicz, Amelia Domeracka, Julia Woźniak, Zuzanna Szymańska, Zofia Szymańska, Jessica Kąkalec, Sara Bodych, Zuzanna Dębska, Laura Kowalczyk, Wiktoria Majer, Paulina Strojwąs, Weronika Wróblewska, Zuzanna Zimna. Opiekun: Mariusz Wrotkowski

Chłopcy: Arkadiusz Nogalski, Wojciech Wróbel, Maciej Jurczak, Wiktor Kusyk, Bartosz Korzon, Witold Kudyba, Kamil Macina, Amadeusz Skrzypczak, Bartosz Ciosek, Natan Sosnowski, Szymon Czyż, Dominik Malinowski, Kacper Bobowski, Damian Kopeć, Franciszek Kuczkowiak. Opiekun: Miłosz Majchrzak.

MW.