Odszedł od nas były współpracownik i dyrektor szkoły pan Eugeniusz Dzięcielewski. Trzeba powiedzieć, że pozostanie w naszej pamięci jako nauczyciel języka polskiego, pasjonat literatury polskiej i regionalista, ale przede wszystkim jako człowiek o nieskazitelnej opinii dobrego męża, ojca i przyjaciela. Choć urodził się w Międzychodzie, a młodość spędził w Gorzowie Wielkopolskim, to jednak właśnie Wschowę wybrał na swoją Małą Ojczyznę, dokąd przybył wraz z żoną Marią w roku 1960. Do końca swoich dni pozostawał aktywnym uczestnikiem kultury naszego miasta jako nauczyciel języka polskiego wielu pokoleń w szkołach średnich oraz autor publikacji pedagogicznych w kilku czasopismach. Jest także autorem książki pt. „Wschowa i Ziemia Wschowska w literaturze”, która zapewnia mu stałe miejsce w historii naszego miasteczka. Stałe miejsce ma też Pan Eugeniusz w pamięci tysięcy wychowanków, których przygotowywał do matur. Cześć jego pamięci! Składamy wyrazy współczucia najbliższym.

Dyrekcja i pracownicy I Zespołu Szkół we Wschowie