Drodzy Rodzice Ósmoklasistów!

Czujemy, że właśnie razem ze swoimi pociechami  jesteście na etapie szukania właściwej ścieżki nauki. Zadajcie sobie pytanie : „ I co dalej?”

Wasza córka lub syn też nie bardzo wie, czym chcieliby się w życiu zajmować i co jest ich pasją.

Przyjdziemy Wam z pomocą w tych rozterkach…

Pomyślmy…

Wasz nastolatek  jest bardzo aktywny, wysportowany, dobrze czuje się np. w sportach walki. Może skupicie się na przyszłej pracy w armii lub służbach mundurowych?  Właśnie u nas w Liceum Ogólnokształcącym – Oddziale Przygotowania Wojskowego – mogą spełnić się te plany.

A może wasze dziecko chce zdobyć zawód ale też zdać maturę?

Podpowiadamy, że u nas także to może dojść do skutku.

Zapraszamy Was do poznania naszych kierunków technicznych, gdzie obecni ósmoklasiści znajdą dla siebie coś, na czym im zależy.

Wasz piętnastolatek pasjonuje się gastronomią i zdrowym odżywianiem? Nasze Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych skupia się na przekazaniu wiedzy, która  pomoże w zatrudnieniu np. w restauracjach, hotelach, pensjonatach.

Dla pasjonatów matematyki, liczb, finansów także mamy propozycję . Możecie  wybrać Technikum Ekonomiczne lub naszą nowość Technikum  Rachunkowości! W przyszłości może okazać się, że Wasze dziecko z powodzeniem będzie prowadzić własne biuro rachunkowe lub też  pracować w księgowości.

Oczywiście dysponujemy też  kierunkiem idealnym dla miłośników komputerów. Technik Informatyk to zawód dla tych, którzy już teraz  sprawnie obsługują aplikacje oraz interesują się  Internetem. Z powodzeniem znajdą zatrudnienie w gałęziach gospodarki, w których komputery to podstawa pracy.

Środki transportu, tajniki magazynów są dla Waszego dziecka interesujące? Jesteśmy pewni, że zgłębić tę wiedzę można w naszym Technikum Logistycznym, gdzie absolwenci mogą pochwalić się znajomością usług logistycznych, negocjacji z klientami oraz zarządzaniem surowcami.

Technik Elektryk to w większości propozycja dla chłopców, choć i dziewczyny czasem mają takie zainteresowania.  Praca w firmach przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz w firmach rozwijających nowoczesne technologie energii odnawialnej – to zdecydowanie kierunek obecnie popularny.

Dla tych, którzy myślą  tylko o zdobyciu zawodu proponujemy Szkołę Branżową I stopnia, po której ukończeniu można kontynuować naukę albo jako fachowiec podjąć pracę w każdym zakładzie pracy w  swojej dziedzinie.

Czyż nie dysponujemy szerokim wachlarzem wyboru kierunków dla Waszych dzieci? Jesteśmy pewni, że uda Wam się wybrać ścieżkę, która sprosta zainteresowaniom i planom Waszych pociech!

 25 marca, najbliższy piątek, w godzinach 16:00-18:00
ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE W STASZICU.