dav

I Zespół Szkół we Wschowie jako jedna z 1200 szkół w Polsce został zakwalifikowany do udziału
w projekcie dla szkół należących do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej „ESA dla OSE” . Projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) jest realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy  (NASK) i angażuje nauczycieli oraz uczniów do działań o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujemy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać i realizować swoje pasje.

W ramach projektu na terenie szkoły został zainstalowany miernik jakości powietrza i tablica LED do wyświetlania wyników pomiaru. Nauczyciele i uczniowie na bieżąco mogą śledzić jakość powietrza
w okolicy swojej placówki. Z danych pomiarowych korzystać mogą też rodzice i społeczność lokalna.

W ramach projektu nauczyciele I Zespołu Szkół wezmą udział w szkoleniach dotyczących problemu smogu lub innych zagadnień związanych z szeroko pojętą edukacją ekologiczną oraz dotyczącą zdrowego trybu życia. Celem szkoleń będzie w szczególności przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć objętych zakresem tematycznym Projektu.