Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do pracy i nauki. Pragniemy, aby to doświadczenie było źródłem satysfakcji i radości dla pracowników, uczniów i rodziców.

W dniu 1 września 2022r. w I Zespole Szkół imienia Stanisława Staszica we Wschowie inauguracja nowego roku szkolnego przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze. Dyrektor szkoły Piotr Wieland po uroczystym rozpoczęciu serdecznie powitał Szanownych Gości: Pana Andrzeja Bielawskiego – Starostę Wschowskiego, Panią Podkomisarz Andrzelikę Łuczak – I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie, Pana Brygadiera Krzysztofa Piaseckiego – Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie,Panią Kapitan Kamilę Staśkiewicz z 4 Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku, Drogich Nauczycieli oraz Uczniów. Następnie Dyrektor życzył wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, dodał otuchy nowym pracownikom i uczniom klas pierwszych, zapewnił, że nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym, że każdy może liczyć na wsparcie i możliwość wszechstronnego rozwoju.

O tym, że bardzo ważnym elementem kształcenia młodych ludzi jest poczucie bezpieczeństwa mówił Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, który podczas uroczystości przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej i konieczności zachowania w pamięci wydarzeń sprzed lat , by móc wyciągać wnioski i nie dopuścić do ich powtórzenia. Należy również zadbać o komfort i polepszenie warunków nauczania, dlatego pozyskane dofinansowanie z m.in. Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Zarząd Powiatu Wschowskiego przeznaczył na prace remontowe obejmujące m.in. przebudowę dachu i wymianę okien w budynku głównym I Zespołu Szkół we Wschowie. Cieszy nas fakt, że szkoła jest modernizowana i z dnia na dzień jest coraz piękniejsza.

O korzyściach uczestnictwa w praktykach zagranicznych mówiła wicedyrektor Pani Beata Wasyliszyn. Na uwagę zasługuje fakt, że szkoła oferuje  zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów technikum i szkoły branżowej z Programu Erasmus+ oraz ze środków Euroregionu poprzez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Pan Starosta wręczył dwojgu uczniom technikum zaświadczenia z praktyk, które odbyli w restauracji z gwiazdką Michelin w Limburgu.

Okolicznościowy list z okazji rozpoczęcia roku przeczytała  Pani Kapitan Kamila Staśkiewicz z 4 Pułku Przeciwlotniczego im. Gen. Dyw. Stefana Roweckiego „ Grota” w Czerwieńsku .

Uczniowie odwdzięczyli się gromkimi brawami, uśmiechem, dobrym słowem. Aktywnie brali udział w apelu i godnie reprezentowali społeczność I Zespołu Szkół we Wschowie.

Dziękujemy wszystkim za dzisiejszą uroczystość i czekamy na pierwszy dzwonek. Do zobaczenia 2 września.