26 maja w naszej szkole już  po raz kolejny odbyła się „ Staszicjada” – wydarzenie mające na celu upamiętnienie naszego Patrona oraz integrację społeczności uczniowskiej.

W tym roku impreza miała charakter pikniku, w trakcie  którego odbywały się konkursy, gry , zabawy i konkurencje sportowe np. paintball, łowienie jabłek w wodzie, loteria balonowa. Można było postrzelać na szkolnej strzelnicy, zatańczyć belgijkę, poleżeć na kocu i pograć w Uno czy Mafię. Amatorzy sportów wysiłkowych mogli wykazać się w podnoszeniu sztangi pod okiem  pani Marzeny Wierzbickiej  z Taurus Gym- Fitness- Cross.

W ramach imprezy odbył się quiz o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu.  Quiz miał formułę teleturnieju 1 z 10, a jego organizatorzy zadbali nie tylko o wysoki poziom pytań, ale również dobrą zabawę dla uczestników i publiczności. Pierwsze  miejsce zdobyła Oliwia Knop z klasy III TEI, drugie Nikodem Ciesielski z klasy III TŻ/8 , a trzecie Filip Pytliński z klasy I LO.

W konkursie na plakat o patronie szkoły  laureatami zostali: 
 Miłosz Wegiera z klasy II TEEL, Maja Trzciołek z klasy III TEI, Izabela Dłubak z klasy III TŻ oraz Jakub Matuszewski z klasy I TŻ.

W ramach rozgrywek sportowych odbyły się następujące  konkurencje:

Bieg na  Bluszczowym  Szlaku

Dziewczęta z klasy III TŻ/8:

I miejsce Sandra Bujnowska

II miejsce Wiktoria Drobińska

III miejsce Daria Mikołajczyk,

Chłopcy  
I miejsce Patryk Kolman  I LO

II miejsce Kamil Bardziński  I TEI

 III miejsce Jacek Kostrzewa klasa III LO/8

Rozgrywki w siatkówkę

I miejsce zajęła szkoła branżowa

II miejsce 3 TEI/LS

III miejsce IIILO/8

Rozgrywki w  koszykówkę

I miejsce zajęła klasa III TŻ/ III LO

II miejsce 3LO/8

III miejsce klasa IIILS/8 i III TI/8

W ramach poczęstunku uczniowie mogli się posilić zapiekankami, naleśnikami i kiełbasą z grilla przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych oraz spedycyjnej  pod opieką nauczycieli. Była też wata cukrowa, popcorn i ciasto. 

Z inicjatywy organizatorów i uczniów „Staszicjady” pozostałe jedzenie zostało przekazane do lodówki społecznej przy ulicy Garbarskiej.

Pogoda nam dopisała, wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli  w konkurencjach, grach i zabawach.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dla całej społeczności szkolnej dnia.

Więcej zdjęć TUTAJ